Březen 2010

Turnaj elévů, liga, 27. 3.

28. března 2010 v 16:57 florbal
Prvními soupeři byl tým Go-Go z Horšovského Týna. Doufali jsme, že tento tým, s kterým kluci hráli pokaždé velmi vyrovnanou hru, dnes konečně porazí. Povzbudilo je, že jim chyběl obávaný střelec s číslem osm. První třetina skončila 0:0, z naší strany spoustu střel na bránu, soupeřův brankář se překonává. Ve druhé třetině kluci hodně útočí, ale gólman z Horšáku všechno chytá. A my v čase 1:49 inkasujeme. Mnoho našich šancí neproměňujeme. Chvíli po začátku třetí třetiny jsme dostali druhý gól. Fanoušci jsou jako opaření, fandí sklesle. Pár vteřin po jejich gólu však Filip dorazil míček do soupeřovy branky. A minutu nato stejná pětka útočí znovu a zakončuje brankou. Vyrovnáno na 2:2! Všichni ožili, kluci zvyšují tlak, diváci vyskakují ze židlí, trenéři křičí. Hrajeme přesilovku a zvyšujeme na 3:2. Chvilku je to ještě dost napínavé, ale stav udržen do závěrečného hvizdu. Porážíme Horšovský Týn!

Hrajeme hned další zápas, jen po krátké pauze, kluci jsou dost unavení. Soupeřem je FBC z Plzně, nejsilnější tým z ligy, který jsme porazili pouze jednou. Jsou odpočatí a zjevně rozhodnutí nám porážku z posledního vzájemného souboje oplatit. První třetina končí po vyrovnaném boji 2:1 pro ně. Druhá třetina. Boči je ve skvělé šanci, ale střílí vedle. Po chvíli prohráváme 3:2, kluci to vůbec nevzdávají a střílí na bránu jednu pecku za druhou. Martin Drobný vyrovnal na 3:3, vzápětí jsme inkasovali, byla to velmi rychlá a průbojná hra na obou stranách. Běhá se rychle z jedné strany na druhou, moc hezky se na tento zápas dívalo, maminky si přestali povídat a s otevřenými ústy se dívají na své chlapečky. Pět tři. Prohráváme, ale znovu gól a snižujeme na 5:4. Na vyrovnání už nebyl čas. Ale výsledek je dobrý, soupeři nedostali nic zadarmo!

Karlovy Vary - dlouho jsme s nimi nehráli, na poslední kolo do Chotěšova kvůli sněhu nedorazili. Piráti nastoupili odpočatí a najedení, možná trošku lehkomyslní, hned na začátku zaspali - v čase 0:27 hod. už prohrávali 0:2! To byla studená sprcha. Kluci si promnuli oči a zásluhou Zdeňka a Honzy Kolečka už ve 4. minutě stav 2:2. A ani ne v půlce první třetiny vedeme 3:2. Ve druhé třetině gól nepadne, ale přesto je to veliké drama. Hrajeme také v oslabení. Rodiče šílí. Obrana o.k., centři se vrací, útok maká. Třetí třetina: všichni doufají, že udrží náskok. Pak se Bočimu podařila nádherná nahrávka a David Rozlivek se trefil. Minutu před koncem se trefuje soupeř, ale stav zůstává, zase o jeden gól více - kluci ze Slávie vyhráli 4:3.

Turnaj elévů 13.3.

28. března 2010 v 16:52 florbal
13. 3. jsme v hale na Slavii pořádali další florbalový turnaj. Účast byla početná, soutěžilo osm týmů: Piráti a Banditi z plzeňské Slavie, oddíl T. J. Sokol Koterov, oddíl Sokolu z Mladé Boleslavi, Black Angels a AC Sparta z Prahy, naši známí z ligy Go-Go Horšovský Týn a NF 33 z Plzně. Tentokrát se hrálo o poháry, z nich bohužel ani jediný nezůstal doma. Vítězství si ale Piráti užili, jednak nad NF 33 a pak také nad Koterovem, a z tohoto vítězství se radovali nejen kluci, ale i rodiče, byl to totiž první vyhraný boj s tímto týmem.

Úspěšná byla i remíza nad Go-Go, hráči obou týmů jsou čím dál více vyrovnanější, vypadá to, že Piráti si brzy s jejich obávanou osmičkou hravě poradí. Kluci ze Slavie měli mnoho šancí, zvláště v závěru utkání, ale čas je dohonil, a na výhru si budou muset ještě počkat. Všichni doufáme, že se ho dočkají za necelé dva týdny v dalším kole ligy.

Banditům se moc nevedlo, ale kluci mají za sebou další soutěžní, zápasovou zkušenost.
Atmosféra celého turnaje byla bouřlivá, fanoušci skandovali, mávali vlajkami a potleskem oceňovali každý úspěch, každou střelu na bránu i úspěšné zákroky brankářů. Rozhodčí soudcovali přísně a spravedlivě. Všichni kluci si turnaj zjevně užívali, hráli férově, faulů bylo minimálně. Finále turnaje, které patřilo týmům z Prahy, bylo opravdu napínavé a závěr sledovali velcí i malí téměř bez dechu. Vyrovnaný stav nerozhodlo ani prodloužení, takže jsme viděli i nájezdy a v nich byla nakonec šťastnější Sparta.

Děkujeme všem rodičům, trenérům, rozhodčím za pomoc!

Konečně jaro...

26. března 2010 v 14:55 | Lucie
...a s ním i tradiční jarní, malé pivo. Tentokrát jen ve složení já, Viki, Marta a Mařenka. A nanuk a káva a koloběžka a písek a hlavně teplo:-)

jedu
prvni

Turnaj přípravek 27. 2. 2010

2. března 2010 v 18:44 | Petr |  florbal
V krátkosti - turnaje se zúčastnilo 7 týmů. Kromě pořádajících slávistických Ještěrů a Draků dorazili Sparta Praha, Sokol Rudná, Black Angels, plzenští NF 33 a Sokol Koterov. Na poslední chvíli se vpodvečer před turnajem omluvili FbC Plzeň, což zamotalo hrací plány, ale i tak se ráno začalo v předem plánovaném čase.
Turnaj vyhráli Black Angels, ale to nepovažuji za podstatné, ostatně výsledky zápasů připojím později. Důležité je, že se sehrály zápasy ve velice sportovním a fair-play duchu. Já jako jeden z pořadatelů jsem měl obavu, jak to proběhne. Nicméně myslím, že to bylo přijatelné a pro pořádání dalších turnajů velice poučné.
Chtěl bych poděkovat všem, kteří pomáhali, i všem, kteří se zúčastnili. O průběhu jednotlivých zápasů a výsledcích napíši později.