Září 2009

Sestřenice

29. září 2009 v 17:29
Sofie, Viktorie a Justýna:


Procházka po vimperské Homolce (jako obvykle)

29. září 2009 v 17:28
A takhle to dopadne, když vytáhnu děti na čerstvý vzduch :-)


Ze Záblatí přes Kahov do Záblatí

29. září 2009 v 17:27 tip na výlet
...raději bez dětí, na Skalní vyhlídce jsme byli rádi, že zůstaly doma. Vyrazili jsme už po sedmé ráno, abychom byli na oběd ve Vimperku u babičky. Záblatí je kousek od Prachatic.


Naše Mašle roste

29. září 2009 v 17:08
A neustále hledá nové a nové pozorovatelny svého teritoria, které již celé ovládla...


Věda a technika v Plzni

29. září 2009 v 17:07

Jana a Jonáš

29. září 2009 v 17:06

Filip jako doprovod...

29. září 2009 v 17:05 florbal
...české florbalové reprezentace na mezinárodním utkání Česko - Německo v Plzni:-)


Florbalové soustředění 9/2009

11. září 2009 v 11:06 | Lucie, Petr |  florbal

Soustředění právě probíhá

4. září 2009 v 14:03 florbal
Po prázdninách byli kluci natěšení na florbal a hned první zářijový týden se ho dočkali několikanásobně. Soustředění probíhá od 3. do 6. 9., včera odpoledne začalo tréninkem, dnes odpoledne a zítra dopoledne je také trénink, v neděli zápas menších kluků proti maminkám (tým se jmenuje Rychlé stíhačky), zápas větších kluků proti tatínkům (Pomalé želvy) a taky pro velký zájem Stíhačky versus Želvy, kluci budou náruživě fandit.
V neděli nás ještě čeká zábavné odpoledne na minigolfu a v zahradní hospodě minigolfu na Borech. Podrobné informace byly rozeslány mailem.

Viki a její kámošky

4. září 2009 v 13:57 | Lucie
První školní den se u nás sešly čtyři holčičky, Bibi přijela s maminkou Ivankou a druhé dvě jsou Viktorčiny kamarádky ze sousedství. Dostaly zmrzlinu a meloun a zubily se od ucha k uchu :-)

Potom jsme se nasoukali do auta, tedy "jen" já, Ivka, Viki, Bibi, Filip a Kuba a jeli oslavit začátek školy do hospůdky u Pechtů, kde jsme měli sraz ještě s jinými oslavenci, manžely apod. Viki asi třikrát spadla, má modřiny snad úplně všude, ale přežila. Z otráveného Filipa i Jakuba, kteří se do školy netěšili, jsme nakonec s Ivou taky vykřesaly jiskru života, protože jsme jim dovolily zajít do Škoda parku zahrát si fotbal. Ani jsem je nestihla vyfotit, skoro jsem je neviděla.


Ufonci a jiné objevy

3. září 2009 v 11:06 | Lucie
Kousek od nás stojí hrad Radyně, kde jsme už byli tolikrát, že se to ani spočítat nedá. Ale objevili jsme několik nových věcí. Jednak jsem se v průvodci dočetla, že Radyně byla stavěna ve stejné době jako hrad Kašperk (za vlády Karla IV.), zřejmě stavitelem Matějem Parléřem, což byl příbuzný známého Petra Parléře.

S úsměvem jsem v jedné z místností hradu teoretizovala, že je "opravdu zvláštní, že bydlíme (v Plzni) kousek od Radyně a (ve Vimperku) kousek od Kašperku. To je určitě nějaké znamení..." "To je znamení, že budu jednou řídit traktor," řekl suše Filip a Viki nezapomněla připomenout, že ona bude učitelkou baletu.

V jiné místnosti strašila různá hrůzná, ale hlavně srandovní strašidla, která jsme tam dosud taky ještě nepotkali. Nejvíc se líbili ufonci.

A úplně nahoře na věži, kde jsme se tradičně vyfotili samospouští, jsme viděli kousek od hradu skálu. Bylo nám s Viktorkou jasné, že kluky už nezastavíme, a domluvily jsme se spolu, že zatímco oni budou riskovat zdraví výstupem na vrchol, porozhlédneme se my dvě po lese a najdeme nějaký pěkný vřes do vázy a šišky, mech a klacíky, které Viki nutně potřebuje pro vystavění přístřešku u nás na terase pro její kouzelné kamínky.

Tím objevem bylo, že jsem si téhle pěkné skalky taky ještě nikdy nevšimla. Možná byla dřív zarostlá stromy nebo jsem se prostě nedívala.


(No jo, nakonec jsme nahoru s Vikinkou taky obě vylezly.)

Ohlédnutí za Ulicí

2. září 2009 v 9:28 | Lucie
Když se ohlížím hodně zpátky, plzeňský festival Na ulici byl pro mě hlavně setkáváním a potkáváním se s lidmi, které ráda vidím a které jsem dlouho neviděla, nebo které vidím často, ale tentokrát mám možnost s nimi sdílet pěknou hudbu.

Letos mi celý první týden utekl, byla dovolená, a druhý týden pořadatelé zkrátili na tři dny. Stihla jsem jen tři koncerty, jeden s Janou a spol a jeden s Ivankou. S tou jsme šly na šansony, bluesovky, bosanovy a balady Vlaďky Bauerové, s kterou jsem před lety proseděla baladickou noc na baru... bylo to moc pěkný, tehdy i teď...