Květen 2009

Červené puntíky a rozhovor se synem

26. května 2009 v 12:18 | Lucie |  rozhovory
Zavedla jsem doma zaměstnávání dětí a systém červených puntíků. Přestalo mě totiž bavit poslouchat "mami, podej, dej mi, dones, já chci..." a také chodit a sbírat míčky, sponky, hřebeny, panenky, autíčka, pastelky, papíry a různé kusy oblečení. Filip dostal na starosti odpadky včetně třídění a vynášení, Viki umývání umyvadla a jiných často se zapatlávajících ploch. Hádají se o zalévání květin, takže kdo dřív přijde, zaleje. Viki taky rovná boty do botníků. Oba si uklízí oblečení a snaží se udržovat pořádek ve svých skříních. Dva dny. Kdo splní zadání, má červený puntík. Za pět puntíků je malý dárek, třeba nanuk. Nebo si je mohou šetřit na větší dárky.

Petr se tomu směje a říká - Dřív jste měly nanuk zadarmo a teď musíte makat. Uznávám, že to zřejmě dlouho nevydrží, ale zatím opravdu makají. Vymýšlejí, s čím kde pomoci a já pořád hledám červenou pastelku.

A teď ten rohovor. Účinkující - Lucie, Filip (třeťák). Sedíme na terase. Filip si prozpěvuje úryvek z písně kapely 100 zvířat "třídní chrápe s tříďasem, no to je hnůj..."

Lucie: "No Filipe...víš vůbec, co to znamená?"
Filip. "Že jsou spolu v posteli a tak..."
L: "Hmmm... A co ve škole, mluví se tam sprostě? Jsou kluci sprostí?"
F: "No, občas Prokop, ale jinak ne."
L: "A bavíte se s klukama už o holkách?"
F: "Neee...o tom vůbec nepřemýšlíme... Ale! (ožije) U nás je teď sezona skejtborďáčků!"
L: "A co to je?"
F: "To jsou takové hračky, malí panáčci, dělají různé věci... a taky hrajeme magiky, karty..."
L: "A nikdo nerandí? Já randila už ve druhé třídě."
F: "No, u nás to dělá jeden prvňák. A s druhačkou, mami, představ si!"
L: "A co s ní dělá?"
F: "No jak říkáš... randí...já nevím...jen jsem to slyšel..."
L: "Takže se o tom bavíte?"
F: "Trochu. Někdy..."
pauza
L: "A Filipe, až se ti bude líbit nějaká holka, povíš mi to?"
F: "No, možná..."
L: "Za červený puntík?"
F" "Tak za 18 puntíků. Mami."


A plním slib...

20. května 2009 v 12:00 | samospoušť :-)
...a dávám sem tu fotku z pátku.

Nedělní odpoledne v Hradišti

20. května 2009 v 11:55 | Lucie

Slavia Spring Cup 2009

20. května 2009 v 11:53 | Lucie |  florbal
Náš florbalový oddíl už má dva týmy: Piráty a Draky. Na tomto velice vyrovnaném turnaji
s napínavou a díky mnoha divákům bujarou atmosférou zvítězilo mužstvo Draků s oddílem ze Škvrňan 2:1 (v odvetě po prohře). Piráti v zápasech remizovali 6:6 a 4:4 a jednou prohráli 3:5.


Nedělní sportovní pozdní odpoledne

13. května 2009 v 10:50 florbal

Každou neděli (první 3.5., poslední 28.6.) vždy od 17.30hod.
je v areálu Škoda sport park pod Homolkou
(info na www.skodasportpark.cz) pro kluky možnost hraní
hokejbalu, fotbalu a bruslení na kolečkových bruslích (to i pro rodiče).
Jen info k hokejce. Neberte si florbalovou, kterou byste si
na asfaltu zničili. Nejlépe přímo na hokejbal, ale stačí hokejová,
se kterou normálně hrajete na ulici.
K dispozici budou speciální oranžové míčky pro hokejbal. Ten, kdo
nebude mít hokejku, tak může hrát fotbal.
Na závěr si ti, co budou mít kolečkové brusle, mohou zajezdit
na oválu. Předpokládaný konec je v 19.00 hod.


10. květen - Den matek, babiček, prababiček...

12. května 2009 v 11:01 | Lucie
Tento den se v Sudoměřicích sloužila zádušní mše za prababičku. Jeli jsme všichni. A všichni jsme byli rádi, že jsme tam jeli. Babička byla také ráda, že jsme přijeli. Děti seděly v kostele jako zařezané, tiše a klidně... Slunce svítilo, na silnicích pusto, všechno se zelenalo a vonělo... Po mši se šlo k příbuzným... Trošku jsme pomohli s obědem, děti běhaly po zahradě, Viki obdivovala koně a králíky (později jednoho s chutí slupla). Filip našel svoje zapomenutá auta, s kterými si tam jako malý hrával. Viki našla dvě plyšové kočky.

Cestou domů jsme si ještě zavýletili. Stavili jsme se v Dobronicích u Bechyně na hradě a samozřejmě v místní hospodě U kaštanu. Porovnávali jsme si s Petrem svoje rozdílné vzpomínky na tohle místo. Byli jsme tam kdysi jako vodáci, každý jindy... Petr tam byl několikrát... Já ten den potřetí. Na svoji druhou návštěvu jen tak nezapomenu (někdy v roce 1999)...dostihl mě tam střevní lužnicový vir. Dětem se tam líbilo, byly tam poprvé. A máme letos první turistickou známku! Sezona je zahájena...


Netypický výlet

11. května 2009 v 13:31
A líbil se hlavně Filipovi. Vyrazili jsme brzy po snídani, protože od dvou hrál Petr z Čech fotbal, tak abychom to stihli. Jeli jsme nad Koterov, kde nám chtěl Petr ukázat vyhlídku na Plzeň, kterou onehdy objevil při svém výletu na kole. Ale cestou jsme se jen tak tak vyhnuli spadlé větvi ze stromu. Na vyhlídce jsme se tedy nekochali výhledem, ale volali jsme hasiče. Filip je chtěl mermomocí vidět při zásahu. Tak jsme nejdřív z vyhlídky pozorovali jedoucí a houkající hasiče, načež jsme sjeli zpátky k té větvi. Filip fotil. Nafotil asi 25 snímků, jak hasiči odklízejí větev. Když odjížděli, zamávali nám. Filip chce být hasičem.
Při tom telefonování hasiči řekli, že je jim z těch míst hlášena i dopravní nehoda. O tom jsme ale nic nevěděli. Filip ale jinak nedal, než abychom ji našli. Že chce vidět ještě zásah policistů. Projeli jsme Koterov, ale nikde nic. Tak jsme namířili do Kyšic, kam jsme původně chtěli také jet. Je tam šikovná cesta, kde jsme chtěli naučit jezdit Viktorku na kole z kopce - resp. brzdit.

A cestou jsme tu nehodu našli. Filip vyfotil asi pět snímků. Neříkal, že by chtěl být policistou.
A v Kyšicích na návsi byl postaven vojenský tábor (u příležitosti výročí osvobození). Filip si prohlédl techniku, vyfotil jeden snímek a naštěstí neprojevil žádné přání stát se vojákem.
Viktorka si také přišla na své. Jela na kole a naučila se brzdit z kopce. Zatím jen šlápnutím dozadu. Kolo s přehazovačkou a brzdou vepředu, které má nové, je pro ni ještě moc těžké...

Pak jsme šli na oběd do kyšické hospody Pod lípou. Tam jsme si přišli na své všichni.

A zbýval ten fotbalový zápas. Stihli jsme ho o fous, ale fandili jsme.

Odpoledne jsme byli už doma. Děti ne. Našly si už dost kamarádů v okolí, zvláště Viki, je pořád někde v trapu s Natálkou a Bárou. Jezdí s nimi na kole a na koloběžce. Filip konečně vyzkoušel své kolečkové brusle...a já neodolala a vytáhla ty své. Trénovali jsme na NSO.Májové Nahošice

6. května 2009 v 9:58 | Lucie
První májový víkend jsme strávili u Konášů na chalupě v Nahošicích (Domažlicko). Byl tam také Marcel s malým Davidem. Byla to jen a jen pohoda...

Z Černic přes Bručnou do Hradiště a zpět přes Radobyčice

6. května 2009 v 9:48 | Lucie |  tip na výlet
Pátek 1. května
Tenhle tip je určen všem našim budoucím návštěvám. Existuje i cyklistická varianta, já a děti (Petr musel do práce) jsme se ale rozhodli jít pěšky, aby nám mohl Filip vyprávět zážitky ze školy v přírodě. Bylo krásně. Na Bručnou jsme jeli trolejbusem a pak pěšky do Hradiště. Pod rozkvetlým kaštanem jsme poslouchali bzučení včel a čmeláků, u šeříku jsme nasávali vůni...
Viki si nakreslila doma mapu a pak nás "jako" navigovala. Došli jsme do Hradiště, ale hospoda byla zavřená, resp. se otvíralo až za hodinu. Děti si pohrály na hřišti, potom jsme pozorovali jez.
Zamířili jsme přes řepkové pole do Radobek.
Cestou jsme hráli Honzo, vstávej! A také jsme viděli náš dům:
A děti viděly svoji školu/školku:
Sešli jsme k řece, kde jsme objevili lavičku. Půjdeme tam někdy na ryby.
Pak už nás čekal náročný výstup do Černic. Odměna byla zasloužená, v cukrárně U koblížka jsme si dali zmrzlinu, džusy, kávu...

Jak u nás spala Johanka - fotoreportáž

6. května 2009 v 9:36 | Lucie
Cestou ze školky:
Holky si hrály v pokojíčku, asi dvě hodiny jsem je neviděla a skoro ani neslyšela... Je ale zvláštní, že když jsem jim dělala večeři a pak se otočila, v pokoji bylo zničehonic tohle:
Holky dělaly jakoby nic a šly se v klidu najíst:

Pak se koupaly, fotka z vany existuje, ale na internet ji samozřejmě nedám. V postýlce poslouchaly Pohádky pro neposlušné děti... Tyhle dvě děti byly ale hodné a poslušné, paní M.!