Březen 2009

Druhá návštěva a jarní večeře

30. března 2009 v 11:56 | Lucie
Druhá návštěva přijela v sobotu. Dana s Janou dorazily na oběd. Přivezly záplavu řezaných a pokojových květin, láhev vína a pro děti dvě ohromná čokoládová vejce. Chodily bytem a říkaly "ach" nebo "tedy!" Viktorka si velice brzy oblíbila Danu a pak si spolu četly atlas světa, kreslily princezny a skládaly puzzle. Filip se soustředil na Janu. Já a Petr jsme průběžně celý den jezdili kupovat televizi. Nechápala jsem moc, proč to musí být hned, ale pak jsem zjistila, že večer dávají fotbal. A kluci se těšili, že budou sami doma, pustí si přenos a budou chroupat tyčinky.

Odpoledne vzal holky Filip na procházku. Ukázal jim, kam chodí do školy a Viki do školky, cestu dolů k řece, řeku a louku, černickou náves. (Já a Petr a Viki jsme jeli zase pro tu televizi.)

Večer jsme se s děvčaty nachystaly a vyrazily do restaurace Budino na jarní večeři. Letos se nás sešlo osm: já, Jana Soukupová (těhotná), Jana Šváchová (Duchková, dvě děti - kluci), Jana Rybínová (nalezená), Marcela Brabcová (Radová, dvě děti kluk a šestiměsíční holčička), Dana Průchová (Marková, dvě děti - kluci), Eva Kupecká (Slunčíková, jedno dítě - kluk Vítek), Ivanka Konášová (Losenická, dvě děti - Kuba a Bibi). Jana R. asi trochu trpěla, řeč byla většinou o dětech...ale viděla nás ráda a my ji také. Ivanka odešla brzy, že prý jde tancovat do Lampy, ale nakonec se zasekla u Anděla a přišla domů ráno a pak se mnou jela do Nové Role celá rozpumrlíkovaná.
Blanka se omluvila, že prý za rok. Ale pozor! Na večeři jsme si říkaly, že by bylo dobré zorganizovat sraz kruhu! To v podstatě znamená to samé, co další jarní večeře - akorát to nebude v hogo-fogo restauraci, ale v normální hospodě, nebude se jen jíst, ale také dost pít a nebudou tam jen holky, ale i kluci. A rovnou jsme to naplánovaly. Takže:

Sraz 23. května v 18.00 hod. v pivovaře Purkmistr!!! Termín je časný, aby to stihla Míla před porodem! Budeme ještě všechny z ročníku obesílat... Přesto ti, kteří tohle čtou, ať si napíšou datum do kalendáře a dávají to dál.

První návštěva

30. března 2009 v 11:32 | Lucie
První návštěvou u nás byla Valerie s maminkou a Jáchymem - v pátek 27. 3. Přivezli nám párky a klobásy (domácí výroby) a další dobroty. Upekla jsem koláč s jablky, který jsem ale vyndala z trouby příliš brzy, takže jsem ho musela dopékat rozřezaný. Jáchym byl uhranutý dětským pokojíkem, hlavně jeho obsahem, nosil nám ukazovat různá auta a traktory nebo vzal někoho za ruku a odvedl ho přímo do pokoje. Hlavně tam vodil Viktorku. Valerie byla zase uhranutá tím, že se téměř vůbec nemusela o Jáchyma starat. Přesto ho chodila lehce nervózní kontrolovat. Vyfotila jsem Jáchyma, jak nese trabanta. Líbilo se mi, že barva auta ladila s jeho tričkem.

V cirkusu

30. března 2009 v 11:25

26. březen, Plzeň

V novém

24. března 2009 v 11:26 | Lucie
Za okny se dnes pere zima s jarem, ale nám to nevadí, je to jen poslední záchvěv vlády studené paní. Navíc jsme v novém bytě, ještě nezakrámovaném, plném nového nábytku a nových nadějí. Děti mají nový - svůj vlastní - pokojík, kde tráví přes den asi 20 minut čistého času. Vpodvečer si stěhují hračky do obýváku, papíry a pastelky na stůl do kuchyně, prostě tak, jak jsou zvyklé. Nebo prostě tam, kde jsme my. Viktorka se stěhuje i v noci, za námi do ložnice.

Moje nejoblíbenější místo v novém bytě je koupelna. Je tam teplo a dlouhá a hlavně hluboká vana, kam se vejde celý člověk, navíc zcela ponořený, takže jsou pod vodou i kolena. Je tam i sprchový kout, takže když se Petr nebo Filip sprchuje, nemusí se po nich vytírat podlaha, ani stěny, ani strop.

Petrova nejoblíbenější místnost je ta obývací. Koupil nové reprobedny a dělá nám každý den dýdžeje. Děti tancujou a skáčou po tom červeném rohovém gauči, házejí polštáře na zem a pak na ně padají. Já potichu úpím.

Na stůl do kuchyně jsem koupila žlutooranžový ubrus s červeným vzorem a ráda bych ho ze stolu sundavala před každým jídlem. Ti tři si ze mě dělají legraci a každý den se sázejí, kdo ho první pobryndá. (Ještě nikdo!)

Moje nejoblíbenější věc je však myčka nádobí. Dlouho jsem se jí bránila, tvrdívala jsem, že je to zbytečnost a rozmařilost. V koutku duše jsem však po ní toužila. Zvlášť ve dnech, kdy jsem umyla horu nádobí po večeři a za 20 minut byl zase plný dřez, protože večeře nestačila. Ráda sedím v křesle, poslouchám myčku a říkávám: to je zas nádobí, takové práce mám...! Jen Petr už mě nemůže objímat kolem ramen a říkávat s milým pohledem upřeným na MĚ: My přece máme myčku! Tu skutečnou, zabudovanou v kuchyňské lince, teď tedy - alespoň očima - objímám já.

Filipovo oblíbené místo je zřejmě předsíň. Ten si zas koupil elektronické šipky, Petr mu je pověsil na zeď a teď pořádají šipkové souboje. Filip má docela dobrou trefu. Rameno mě ale už nebolí.

A z Viktorky roste asi nějaká hospodyňka. Její nejoblíbenější místo je zatím kuchyně. Chce krájet houby, strouhat jablka, dávat a vyndavat nádobí z myčky, válet těsto apod. Hlavně ale tancuje na písničky dýdžeje Sichiho.

Takže to vypadá, že jsem ten dětský pokoj a ložnici zas tak moc nepotřebovali :-)

Filip, Viktorie, Oťas, Lucie, babička, Sofie a Max na procházce

15. března 2009 v 17:59 | fotky hlavně Filip
14. březen


Fazolka

13. března 2009 v 21:11
Hádanka: čí je tohle fazolka? Přemýšlejte! Kdo už to ví, ať mlčí! Vyluštění na jarní večeři!


JARNÍ VEČEŘE 2009

13. března 2009 v 18:14
Důležité oznámení! (Pro Janu S., Janu Š., Janu R., Blanku, Danu, Ivanu, Marcelu R., Evu K. a další přidružené ženy...) Naše tradiční dámská, letos již 16. jarní večeře se bude konat v sobotu 28. března! Místo upřesním. Tipy posílejte mně na mobil nebo zde do komentářů. Těším se! Lucie.


Kterak jakbybylo

10. března 2009 v 4:37 | Petr
A je to tu,
vidím, cítím.
A je to tu,
čekám.
A je to tu,
jsem či nejsem.
A je to tu.
Prší či mrholí.
A je to tu.
Dopadlo Odpadlo.
Bylo. Nebude.
Tudytam,
Pan Všudysám.
Věčněbyl.
Uhněten a Zapomněn.
Kterak Jakbybylo.
Bude Nestalose Zapomněno.
Cizosoudil a pan Puding.
Věční křivci v paměti.
Nazdárek a Křivolež.
Budou ležet s Břicholeností
v krajině Bezřečí a Bezmostí.
V Samolibí Hořejedli.
Dolejjenbum
i Samozvanci osaměli.
Unaveni,
každý usne když může
a když musí.
Únava.
A v létě pláže,
když je hej tak se líže,
zmrzlina.
Snaž se, psavče.
Savče.
makej makej makejDovolená pod psa

8. března 2009 v 17:14 | Lucie
Před deseti dny mě a potom i Petra sklátila chřipka. Mně se k tomu pak navíc přidal bakteriální zánět průdušek, takže jsem skončila na antibiotikách. Filipa s Viktorkou Petr včas odvezl k babičce, aby to nechytli taky, přesto mají už týden velký kašel a rýmu.

Měla jsem v práci naštěstí nahlášenou dovolenou, jenže s plánů, jak budu s dětmi lyžovat, nezbylo nic. Ani jsme nemohli jet do Kadaně, kde jsem měla být v porotě literární soutěže, kterou pořádá Honza L.

Přesto jsem si udělala s dětmi jeden výlet - na Borovku, kde trávila prázdniny Marta s dětmi. Ale odrovnalo mě to znovu, přijeli jsme ve tři a do osmi jsem spala. Aspoň že Viktorka si zkusila lyžovat - o to víc mě ale pak mrzelo, že jsme se tomu nemohli věnovat víc: při druhé jízdě už přišla na to, jak zatáčet, celkově jí to asi půjde...je moc šikovná.

Dnes jsem odjela z Vimperka, děti tam zůstávají - mají týden jarních prázdnin. Moc si tu neužijeme, kromě práce budeme balit a vyhazovat věci. Budeme se totiž stěhovat!

Pár fotek...:To pěkné na mojí "dovolené" bylo, že s námi pár dnů ve Vimperku strávila Veronika s Davidem. Jsme tedy obě zvyklé, že v tenhle čas už popíjíme kafe na sluníčku venku na podestě...letos byla kromě jednoho dne zima (jakoby ani nebyl březen!). Verča si ke mně občas lehla do postele a povídaly jsme si. Odjela s nachlazením, snad ne s chřipkou...