Červen 2008

Rozhovor

25. června 2008 v 9:39 | Lucie
Včera jsem v autě, kde jsem vezla Filipa (8), Jakuba (8), Johanku (5) a Viktorku (4), vyslechla tento rozhovor:
Viki: Jakube oženíš si mě, až budeš velkej?
Jakub: Asi ne.
Viki: Proč ne?
Filip: Jakub se totiž nechce nikdy oženit, mi říkal.
Já: Proč ne?
Filip: Aby se nemusel líbat. To on nechce.
Jakub: Fuj. To teda fakt nechci.
Já: A co ty, Filipe? Ty se oženíš? Líbání se ti taky nelíbí.
Filip: No ale chci mít jednou děti. Tak co mi zbyde.

Krásná neděle v Kladrubech

24. června 2008 v 11:54
(Poznámka: Dano, jedná se opět o Kladruby v záp. Čechách v blízkosti Stříbra, protože kdybychom byli v Kladrubech blízko Vás, rozhodně bychom se stavili!)
Jeli jsme za Valerií. Abychom zjistili, jak se ta holka s tím svým klučíkem pořád mají. Taky aby se děti v místní pony farmě zase projeli na koních. A aby se Petr podíval do místního kláštera, kde nikdy nebyl. Šel i s Filipem a moc se jim to líbilo.
Já s Valerií zatím sledovala, jak se Viki a Jáchym cachtají v bazéně. Vyfotila jsem Jáchyma, jak si hraje na myčku aut.
Pak jsme si dali kafe. Jo a předtím nás Valerie báječně pohostila rybí polévkou a zapékanou rybou v zelenině a brambory. Valerie je úžasná kuchařka. Překvapila mě celkově, třeba mě vybavila k moři: dala mi pytel opalovacích a poopalovacích krémů, prý že je nespotřebuje, a taky růžové žabky na pláž, že je nepotřebuje, a spoustu nádherných triček, že je neobleče přes prsa. Viki pak byla nadšená z jejích červeně nalakovaných nehtů na nohou, a teď mě přemlouvá, ať si je taky takhle nalakuju a jí taky. Protože to je krásné, povídá.
Jezdit na koních s námi nešli, Jáchym nutně potřeboval svého popoledního šlofíka.
A nakonec jsme společně zašli do hospůdky na pivo. Tam mají ten výběh pro děti, Jáchyma spíš zajímal kompost za brankou s prudkým srázem do řeky, což objevil rychle a už chodil jenom tam. Taky tam měli kmen stromu sloužící jako obrovský květináč s kytkama, to mě tedy zaujalo, že o tom Valerie ještě nepsala?
Takhle to vypadalo. Pak jsme frčeli rychle do Plzně na ten zápas ve florbale (viz níže).

Letní slavnost černické školy

24. června 2008 v 10:46
Jen ve zkratce, je to už týden stará událost. V + F zažili svoji druhou letní slavnost pořádanou Tyršovkou opět v Šeříkove. Filip, neboli Velký medvěd, zapaloval oheň, Viki dělala moře (bohužel má oči pod vlnou).

Junioři porazili seniory

24. června 2008 v 10:42 florbal
Plzeň, Doubravka/ V nedělním florbalovém zápase, kdy se chlapci ve věkovém rozmezí 7 až 11 let postavili proti mužům (otcům), se ukázalo, že klukovská mrštnost a neúnavnost porazí chlapskou zkušenost a rozvážnost. Zapálení do boje byly ale oba týmy. Tátové svým synům rozhodně nic neulehčovali. Výsledek je díky rozhovoru, který jsem vyslechla na cestě ze zápasu, nejistý. (Filip: vyhráli jsme 9:8. Jakub: no já mysím, že 10:9.) Každopádně kluci zvítězili o jeden gól!
Po zápase následovala schůze o budoucnosti týmu. Vypadá to slibně. Kluci se těší na zápasy a turnaje.

Radouš 2008

17. června 2008 v 14:21
Fotek je hodně, vybírám jen část. Popis k nim se najde, pokud se podrží chvilku kurzor na obrázku. Krásné dva dny to byly...

V neděli 22. 6. velký zápas!

10. června 2008 v 9:50 florbal
Bude totiž zápas kluků proti tatínkům, popř. maminkám. Takže si vezměte tenisky taky. A přijďte určitě, všichni se strašně těší! Po zápase následuje důležitá schůze s programem:
1. otázka soustředění v létě nebo na podzim
2. registrace týmu do dětské florbalové ligy!!!

Viki taky

10. června 2008 v 9:45 | Lucie |  zkratky
V pondělí po práci a školce jsem Viki odvezla do Vimperka. V úterý jsem vstávala před šestou, abych byla v osm Plzni. Viki se jenom zavrtěla a ze spaní řekla: "Mašlička."
Do pátku jsem s Petrem sami, budeme hlavně pracovat a dívat se na fotbal .

Odjezd

9. června 2008 v 10:23 | Lucie |  zkratky
Filip dnes ráno odjel do školy v přírodě. Nechtěl mi dát pusu a když jsem mu jí poslala skrz okno a zamávala, zatáhl závěs. Je to drsňák. Některé děti plakaly. A slzy v očích měli i někteří rodiče. Nevím, jestli ze smutku nebo z radosti, že se na pět dnů zbavili ratolestí.