Historie jarních večeří

1. dubna 2008 v 13:55 | Lucie
Od roku 1994 chodíme každý rok kolem prvního jarního dne na tzv. Jarní večeři. Vždy jenom holky (až na jednu výjimku). Začaly jsme ve druháku na VŠ, taková ta skupina kolem dějepisu a pak se občas přidružovaly další, různé spolubydlící apod. Nutno říct, že já jsem byla na každé večeři. Taky jí organizuji, že jo, a pak jsem takový plzeňský usedlík - žádné stáže či zahraniční cesty nebo stěhování. Rození dětí jsem si kvůli jarní večeři taky naplánovala tak, abych nebyla zrovna v porodnici či aby nějakému mému dítěti nebylo v březnu méně než pět měsíců. Jak říká Valerie, všechno je jen otázkou vůle. Jana Soukupová je druhá skalní účastnice. Chyběla pouze jednou, a to když byla v rámci Sokrata v Anglii. To bylo asi v roce 1996, myslím.
První večeře byla asi v Kollárce v restauraci Atlantis, druhá tuším v Perle na Klatovské, jednou byla taky Kajetána a několikrát Pevný Bod. Když jsme chodily do školy, chodila s námi taky Naďa Voborská, o té už ale nic nevíme.
Letos jsme si říkaly, že je to škoda, že jsme si nezapisovaly, kdy, kde a kdo. Ale pak mi došlo, že já a Petr si od roku 1997 píšeme deníky. Máme už asi 14 knih popsaných. Tam přeci budou nějaké záznamy!
Skutečně jsem něco našla. V některých letech jsem to ale nezapsala - zvláště v prvních knihách ne, měla jsem plnou hlavu budoucího manžela… Takže co jsme zapsala (prosím, pokud si na něco vzpomenete, napište mi to do komentářů nebo pošlete mail či sms! Kdy jste byly těhotné na večeři taky prosím napište! Díky!):
1999 - 21. 3. Včerejší jarní večeře se moc nevyvedla. Legrace sice byla, ale jídlo bylo strašné. A bohužel nepřišly Jana D. a Eva. Byly jsme (já, Jana S., Jana R. a její sestra Lada) v té hospodě naproti Baště v Riegrově ulici. Měla jsem úhoře, to jsem byla ale příliš odvážná, nebyl čerstvý. Chuť jsme si spravily ve 106,1, kde měli výborný jablkový závin s vanilkovou omáčkou.
Poznámka: To si tedy nepamatuju! Je vidět, že nepříjemné zážitky z paměti vytěsňuji.
2000 - 21. 3. se konala jarní večeře, která byla již sedmá. Sešly se: já, Jana S. + R. + D., Eva a Dana. Byly jsme v La Gondole. Poprvé bylo opravdu hezky, slunce, teplo. Potom byla premiéra Dívky na parníku v Lochotínském pavilónku, kde se sešlo spousta dalších známých. Po divadle Pivoňka.
Poznámka: Tohle si už pamatuju, měla jsem už celkem velké břicho, ve kterém se mi rozvaloval Filip. Šla jsem tehdy do té restaurace pěšky přes Doudlevce, bylo opravdové jaro a já byla v euforii.
2001 - 18. 3. Včera byla tradiční jarní večeře. Účast: já, Jana S., Jana D., Dana, Eva a Marcela. Byly jsme v rest. Pevný Bod. Pak jsem šly do Ucha, kde pracuje Jana R. za barem.
Poznámka: Pevný Bod byla jedna z prvních čínských restaurací, byly jsme tam před tím už několikrát. Bohužel už není.
2002 - 23. 3. Jarní večeře byla v sobotu v mexické restauraci Ixcatlan na Slovanech. Účast: já, Jana R., Jana D., Jana S., Blanka, Dana, Eva, Gábina (Dany kámoška). Pak se šlo do divadla na divadlo Frak z Loun, na představení Zámek ve Švédsku v režii Jana Losenického. Poté se popíjelo ve Stodole a v Hi-Fi klubu.
Poznámka: Uf, tohle jsem nevytěsnila. Snad protože mi Petr každý rok od té doby před tím, než odejdu na jarní večeři, říká "to se zase opijete a pak budete zvracet, jéééé"… Ale zvracela jsem tehdy jenom já, protože jsem se opila, asi nejvíc v životě. Po třech letech, kdy jsem kvůli těhotenství a kojení nepila, jsem to dost přehnala. Jana jako opravdová nejlepší přítelkyně mi obětavě přidržovala kýbl. A napište mi, která byla těhotná, prosím. Blanka: Byla jsem čerstvě těhotná s Kačenkou a vím, že mi vzhledem k mému stavu vůně mexických dobrou vůbec nedělala dobře. Pak jsem rok pauzírovala a viděla vás až v Rangu , ale co jsem jedla tedy opravdu nevím. Jisté je, že těhotná jsem tou dobou nebyla.
2003 - žádný záznam v deníku, to byla v břiše pro změnu Viktorka. A nevím, nevzpomínám si na nic.
2004 - žádný záznam v deníku, zvláštní… Ale myslím že správně tuším, že jsme byly v restauraci Rango v Pražské ulici. Měla jsem tam jehněčí ragů. A byly jsme jen čtyři: já a Jana S. a myslím Blanka a Jana D.? Jana S.: "Potvrzuji účastnice i místo. Dala jsem si asi kuřecí penne. Po večeři mě kolegové nabrali na služebku do Cannes."
2005 - 29. 3. Večeře se vydařila, přijely všechny, co slíbily - Jana S., Dana i Blanka. A dorazila taky Jana D., Eva a Iva. Byly jsme ve Zlatém lvu. Ivča: já byla těhotná, ale moc jsme si s Bibi nepochutnaly, tak jak je mým zvykem, nebylo to nic moc a tehdy mi to připadalo i dost drahé za ten labužnický nedostatek. Bylo nás tam hodně, i těhotných!? Blanka byla určitě těhotná. A já měla krásné černé průhledné vyšívané šaty a byla jsem už krásně moc těhotná a štastná! Blanka: Ve Zlatém lvu jsem byla. Ivanka má pravdu s mým těhotenstvím, Ondra se narodil v dubnu. Dala jsem si tam něco dobrého a pamatuju si na Ivanku, jak jí to slušelo:-).
Poznámka: Taky byla nějaká těhotná, ne? Prosím napište do komentáře.
2006 - 21. 3. Letos jsme byli na jarní večeři jen čtyři. A navíc jsme porušily tradici: vzali jsme sebou Petra (děti jsou u babičky), aby byla aspoň nějaká sranda. S ním já, Jana a Ivanka. Ostatní nemohly. Šli jsme do 38ičky. Výborná pizza! A Frankovka! Ivča: Večeře se Sichim byla moc super, intimní a veselá! a moc dobrá pro bříška...tentokrát u všech krom jídla prázdných.
Poznámka: Ostatní myslím nemohly kvůli různým těhotenstvím, porodům a kojení. To byl zřejmě dost nabitý rok. Taky to asi teď poprvé ostatním přiznávám, že tam byl chlap!
2007 - 25. 3. Včerejší večeře byla dobrá, v Dolce Vita, Prešovská ulice. Účast: já, Jana, Ivana, Soňa, Blanka a Helena Hrušková (Baťková). Musím sem ale napsat ještě hned následující odstavec z deníku: Viktorka právě poprosila Filipa, jestli by jí nepůjčil nůžky, pak mu poděkovala a schovala se pod stůl. Tam si rozstříhala punčošky, které měla na sobě. (Ještě že jsem si to zapsala, dávno jsem to zapomněla!) Blanka: V roce 2007 jsme dorazily s Helenou. Vím, že to bylo moc fajn, řešily se hlavně děti, prostě klasika.
Poznámka: Hmmmm, to mám ještě v živé paměti. Měla jsem tam výborný steak z lososa. A taky jsem vyhrabala fotky, jsou trochu nekvalitní, ale přesto:
Je tam vidět Blanka, Helena, Jana a Ivanka.
2008 - Večeře se konala 29. 3. Přijela Jana S., Dana, dorazila Eva. Byly jsme sice jen čtyři, ale moc hezky jsme si popovídaly. Seděly jsme v San Marínu v Kollárce. To doporučila Jana Šváchů (neboli Jana D.), která ale pak nemohla, protože Eliška neteř slavila narozky. Ivanka se taky omluvila, jeli na tropický ostrov do Německa. Zvláštní, ale je to pravda. Blanka taky nemohla, ale moc jí to mrzelo a všechny pozdravuje. O Janě R. už nikdo nic neví, je někde v Praze, zřejmě už dobře postavená právnička. Jana S.: Vlastně si zhola nic nepamatuju. Resp. jen tu poslední večeři z minulého víkendu. Také vím, že jsem nebyla, na rozdíl do většiny ostatních, ani jednou u večeře těhotná. Blanka: Letos to nevyšlo, ale příští rok slibuju, že dorazím.
Ještě v před večeří jsem byla s Janou a Viki na procházce a v cukrárně. Když jsme odcházely, Petr nás vyfotil z okna:
Dana pak přišla k nám ráno na snídani, Jana S. u nás spala. Seděly jsme v kuchyni a dobře se bavily:
Pak jsem je vyfotila a řekla jsem jim, že to dám do blogu. Holky se ale zatvářily! Důkaz:
Přitom jim to tak sluší!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Berounská Jana Berounská | E-mail | 2. dubna 2008 v 15:22 | Reagovat

Tedy smekám, Lucie. Je vidět, že poctivá deníkářka dá dohromady historii čehokoli. Je děsné si na tom všem uvědomit, že si vlastně zhola nic nepamatuju. Resp. jen tu poslední večeři z minulého víkendu. Také vím, že jsem nebyla, na rozdíl do většiny ostatních, ani jednou u večeře těhotná.

Jinak je vidět, že ti ty pomocné vědy historické byly k užitku, když jsi to tak hezky našla ve svých análech.

Jediný slabý záblesk mám z roku 2004, kdy ti mohu potvrdit účastnice, na které jsi si vzpomněla a to místo. Co jsem požírala netušim. Odhaduju se na penne s kuřecim masem. Pamatuju si to, protože jsem musela nějak rozumně odejít, neb mne ten večer nabírali v Plzni a jeli jsem na služebku do Cannes.

Teď bychom se tedy měly pravidelně fotodokumentovat a to včetně toho, kdo si co dá. Ať z toho máme něco i zpětně. Jaru zdar.

J z B

2 lucie lucie | E-mail | 2. dubna 2008 v 15:38 | Reagovat

Děkuju, Jano, za uznání. Fakt. Je mi líto, že jsme taky nedokumentovaly tvé účesy v proměnách času. Bylo by hezký mít ty fotky pak seřazené vedle sebe. Ale možná to zvládnu z toho, co mám. Co ty na to?

3 Ivča Ivča | E-mail | 2. dubna 2008 v 16:20 | Reagovat

Tak já teda taky zkusím něco podotknout. ikdyž se při tom musím dotknout té černé neatraktivní...klá  vesnice,pro mě španělské!když jsi mě tak hezky vydírala, snad za to ta módní přehlídka bude stát.Tak prvně historie je tak krutá věda,stárnem nebo máme jen společný sen.. a ty jsi vševěda.obdivuji tvé deníky!teda vaše.Má různá někdy dost hrůzná těhotenství se linula časem večeří i snídaní, ale u té jární jsme jedli ve dvou jen v roce 2005 v té číně ve lvovi. Já a asi ani má malá milá Bibi jsme si nepochutnaly tak jak je mým zvykem,nebylo to nic moc a tehdy mi připadalo,vzpomínám i moc peněz..za ten labužnický nedostatek.Bylo nás tam hodně, i těhotných!?Blanka taky.A já měla krásné černé pruhledné vyšívané šaty a byla jsem už krásně moc těhotná a štastná! A večeře s tvým drahým sichym byla taky moc super,intimní a veselá!a moc dobrá pro bříška..tentokrát u všech krom jídla prázdných.tak mě ta letošní absence moc mrzí, tak zdravím všechny přítomné na ní dámy!náš zážitek na tropical iland byl docela všeho plný, krom vody a nádherné zeleně a úžasného dětského koutku,/doporučuji/ také cesty..kam se hrabou účastníci zájezdu..no nic.ták Lucie stačí a promin za chyby..papa Ivča

4 lucie lucie | E-mail | 3. dubna 2008 v 10:46 | Reagovat

Ivanko, díky, vše doplním do článku. Ostatní holky, co taky s námi chodíte, ozvěte se prosím taky se vzpomínkami a jestli jste a kdy byly na večeři těhotné...Dano, neboj. :-)

5 Blanka Blanka | E-mail | 7. dubna 2008 v 9:07 | Reagovat

Ahoj všichni,

tak já taky přispěji svou troškou do mlýna ... ale bohužel mám podobné pocity jako Jana S., tudíž si toho zas až tak moc nepamatuji (deníček nepíšu).

Pamatuju si matně na Atlantis, tedy první večeři, pak až na rok 2002, kdy jsem byla čerstvě těhotná s Kačenkou a vím, že mi vzhledem k mému stavu vůně mexických dobrou vůbec nedělala dobře.

Pak jsem rok pauzírovala a viděla vás až v RAngu , ale co jsem jedla tedy opravdu nevím. Jisté je, že těhotná jsem tou dobou nebyla.

Ve Zlatém lvu jsem byla. Ivanka má pravdu s mým těhotenstvím, Ondra se narodil v dubnu. Dala jsem si tam něco dobrého a pamatuju si na Ivanku, jak jí to slušelo:-).

Pak byla zase pauza a v roce 2007 jsme dorazily s Helenou, Vím, že to bylo moc fajn, řešily se hlavně děti, prostě klasika.

Letos to nevyšlo, ale příští rok slibuju, že dorazím.

Co se týče Nadi, měla by snad pořád ještě být někde v Anglii (nebo Skotsku?). Učila tam snad ruštinu na jazykovce. Občas si napíšeme, ale ona je většinou docela skoupá na informace, takže toho o ní moc nevím. Bylo by fajn, kdybychom se zase někdy sešly i s ní, co?

Blanka

6 lucie lucie | 7. dubna 2008 v 16:44 | Reagovat

Ahoj, Blanko, ty jsi hodná, že ses ozvala, já už myslela, že sem na blog už nikdo víc nepřišel! Tvoje připomínky taky doplním. Těším se, že se uvidíme dřív než v březnu 09, domluva o létě tentokrát platí! Pozdravuj Milana a Kačenku a Ondráška.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama