Duben 2008

Do Radouše se těšíme

30. dubna 2008 v 10:40
Martina udělala a poslala krásnou pozvánku na Dny her do Radouše. Pořádá Kaleidoskopické sdružení dětí a kmetů, jako ostatně vždycky.

Info: florbal

30. dubna 2008 v 8:59 florbal
V neděli (4. května) z důvodu prázdnin, resp. prodlouženého víkendu, odpadá florbal.
V neděli 11. května florbal bude. Pokud potvrdíte účast, bude to skvělé. Nazdar. Zdar!

Cítím teplo na kůži

29. dubna 2008 v 22:26 | Lucie
"Mami, otevři mi balkon, kouknu se, jak je venku, zima? Teplo?" Povídá v neděli ráno Viki. "Cítím teplo na kůži, tak mi dej už kšiltovku a né punchočáče."
Dneska je už úterý a je to skoro neskutečný, že v neděli i v pondělí bylo venku počasí opravdu na tričko a skoro i na kraťasy. Protože pršelo celý den - dnes.
V neděli tedy ne, a tak po fotbale, kde Petr vychytal opět nulu (Hradiště zvítězilo 4:0), jsme sbalili jídlo + pitivo a vyrazili k Dolanskému mostu na piknik. Nebyli jsme sami, koho to napadlo, a tak jsme k veliké nevoli dětiček šli po břehu řeky dál a dál, abychom našli to nejhezčí místečko. Ti dva prckové celou cestu po krásné louce jen hořekovali, že je bolí nohy, případně se rvali o čepici. Moje výroky jako "podívejtejakjetuhezkyavytuřvete" jako by neslyšeli. Ale nakonec jsme to místo našli, i když jsme museli ujít téměř celý jeden km!
Kluci upravili ohniště, nanosili jsme dřevo, přinesli jsme lavičku, ořezali pruty, nařezali buřty a:
Petr měl sice nějaké poznámky, cože jsem to koupila, kuřecí špekáčky? Není to paradox? To se nedá upéct! Ale po chvíli přece jen zavládla příjemná pohoda, klid a mír, dokonce i mezi V+F.
Uskutečnila jsem tento den také svůj asi tříletý plán, že si svou holčičku vyfotím s pampeliškovým věnečkem na hlavě, na louce...no, je to poněkud kýčovité, ale trošku sentimentu snad neuškodí.
(Těch fotek jsem udělala asi deset...) Potom jsem to uklidili, měli jsme žízeň, Petrův nápad jet do hospody do nedaleké Druztové byl přijat s nadšením. Sice jsme měli ještě jeden plán - lehnout si s Petrem do trávy na sluníčko a chvilinku dřímnout - děti ať se nějak zabaví - no ale nevyšel. Nechtěly.
Filip měl holt chuť na pivo, jak se ukázalo...upíjel mi moje nealkoholické, po kterém jsem se cítila stejně přiopilá jako po normálním.
Viki měla zas chuť na limču. V Druztové je dobrá hospoda (Apollo) u hřiště.
Seděli jsme a povídali, děti pobíhaly kolem, pěkně se sedělo, ale po hodince jsme museli jet, od pěti byl florbal...
A dneska musela Viki uznat, že kšiltovku necháme doma, do školky si vzala háčkovanou čepičku. Žádný teplo na kůži.

Už jsme ho našli

28. dubna 2008 v 14:00 tip na výlet
To je pořád vypravit děti do školy a školky, jet do práce, z práce, nakoupit, pro děti do školy, výtvarka, sportovky, co uděláme k večeři, uklidit, sebrat tu hromadu, sklidit támhle tu hromadu, někdy malinko ven, když není kroužek, kolo, koloběžka, kde jsou přilby, uvařit večeři, umýt nádobí, napustit vanu, přečíst pohádku, a kdo si bude čistit zuby, něco si povědět jen tak sami, a aspoň chvilku si číst v posteli...a usnout. Ráno nanovo. "Takhle to jaro úplně propásnem." Povídá onehdy Petr. Takže jsme si dali za úkol to jaro o víkendu nepropásnout.
Jeli jsme autem pod hrad Lopata (mezi Šťáhlavicemi a Kornaticemi). Odtud jsme šli na hrad Lopata. No, on to není tak už úplně hrad, spíš takovej ďolík na malém vršku, co po něm zbyl. Pár kamenů a opracovaného sesutého zdiva.
Ale je tam krásný les, ne příliš hustý, takže tam mohlo jarní slunce a na zemi rostly jarní kytky.
Stalo se tam spousta zajímavých věcí. Ne všechno bylo fajn. Viktorce vlez pod nohavici nějakej hmyzák a poštípal jí. Ale dost, má veliké kousance ještě dnes (v pondělí). Filipa zase napadl lesní démon. Filip o tom ale naštěstí neměl ani ponětí.
Petr se rozhodl, že mě bude fotit jenom zezadu, protože přece nevím, jak vypadám zezadu. Takže taky máme spoustu snímků mého...hmmm, já z pochopitelných důvodů žádný takový snímek nezveřejněním.
Pak už se ale děly jen samé věci příjemné. Svačinka na Lopatě. Pak volala Ivana, že jedou za námi, doopravdy jsme se později šťastně všichni potkali. To jsme zrovna dělali ohníček. To se ale nesmí, my to víme.
Bibi neboli Rebeka je moc pěkná holčička o rok a kousek mladší než Viki, ale vyfotit se nenechala. Někde tu už na fotce je. Tady je s tatínkem:
Viki vypadala ten den takhle:
Celé dny je teď nešťastná, poněvadž má ty štípance. Zvláště, když je vidí, tak trpí. Pak jsme šli do hospody na oběd. Viki to už nevydržela a podlehla únavě:
Stejně jako její nová panenka, která se jmenuje chvílemi Adélka a chvílemi Johanka, ještě v tom nemá jasno.
Takže jaro jsme našli v sobotu 26. dubna. Druhý den byla neděle, a to bylo ještě větší jaro.

Když usnou

25. dubna 2008 v 20:39 | Lucie
Někdy jsme hodně unavení. Když odmlouvají, jsou rozjívení, hádají se a perou se. Když nechtějí jít spát, mýt se, vyčistit si zuby, obléknout se. Když s námi nehodlají sdílet radost třeba z výletu, když jsou otrávení, nudí se, fňukají a kňourají. Když chtějí jíst úplně něco jiného než co mají na talíři. Když naznačují, že nejsme tak úžasní rodiče, jak si o sobě myslíme. A hůř: právě naopak!
Ale nakonec usnou. A usínají brzy, kolem osmé. Pokud nejdou do školy, spinkají 12 hodin v kuse, bez probuzení.
Každý den nakonec usnou. A já stojím a dívám se na ně, dlouho. A pak zase přijdu a zase se chvilku dívám.

NEZAPOMENOUT

25. dubna 2008 v 15:23 florbal
na to, že v neděli v pět opět florbal! Doubravka, Sport palace. Hokejky k zapůjčení nyní už zdarma! Kluci ať mají modré nebo bílé tričko (nejlépe obě). Prosím rozmyslete se do neděle, jestli budete chtít hrát i tu další neděli 4. května, abychom případně stornovali rezervaci. Díky!

Festival Finále v Plzni

23. dubna 2008 v 17:24 | Lucie |  zkratky
Ve filmu Kuličky je v jednom záběru ulice, kde bydlí Veronika, dům, kde bydlí Veronika a Veroničiny okna. "Tady bydlí Veronika!" Řekla jsem překvapeně a nechtěně dost nahlas v hledišti. Trochu ostuda, všude samé celebrity...

Plzeňáci v Praze...

20. dubna 2008 v 9:44
...to je malé pozdvižení. V metru: "Schody!" "Dlouhý schody!" "Novej vagón!" "Týjo, tady maj domácí kino na stěně!" "A kameru!" "Tyhle koule na stěnách jsou nejlepší!"
Martina V. uspořádala pro děti z výtvarné školy Trnka a jejich kamarády a příbuzné zájezd do Prahy. Na programu byla výstava Foltýna v Galerii U kamenného zvonu a výtvarné dílny. Děti tam vytvořily fakt pěkný obrázky na fotografickém papíru. Já tam přišla až ke konci, protože jsem si dala rande s Veronikou, daly jsme si dole v kavárně kafe. (Presso za třicet - tip, kam zajít na kafe na Staromáku.) Viki byla s námi a popovídat nás moc nenechala. Chtěla se od tety chovat a vyprávět jí své zážitky ze školky.
Seděly jsme tam ale dlouho, Viki vypila celou horkou čokoládu, "šlehačka byla nejdobřejší".
Z okna galerie jsem vyfotila staromák. Celý den pršelo, opravdu bez přestávky, takže se začal trochu rozpouštět...
Odpoledne jsme šli do divadla Minor na představení Velké putování Vlase a Brady. Bylo to moc krásný, i děti byly nadšený.
Zbývala jen cesta na nádraží, zase metrem. Děti se ztratily v davu mezi spoustou turistů, ale věděly, kde vystoupit, takže na nástupišti jsme se šťastně našly. Všichni říkaly, že tohle je na Praze hrozný, ta fůra lidí. Část výpravy šla naštěstí pěšky.
Na nádraží si děti hrály na sochy. Pak jsme pořídili skupinovou fotku celé výpravy.
Cesta zpět byla - alespoň pro mě - hrozná. Děti v našem kupé - tozn. moje a Jakub a Andy - byly strašně rozjívený. Mysleli jsme, že budou unavené, ale ne, to jsme byly jen my, dospěláci. V klidu neposeděly a křičely, různě chodily sem tam, řádily i v uličce.
Viki s Johankou jsou sice nejlepší kámošky, ale poslední dobou dost na kordy. To je opravdu náročné pro jejich matky. No ale dojeli jsme, děti brzy usnuly a my taky.
Teď už je neděle, na programu domácí lenošení...po takovém výletě fakticky zasloužené...
Ještě Vikin příspěvek (diktuje): "Mně se líbilo že jak jsme byly v tom ve vlaku a já jsem se tlačila s Johankou a Andy se chechtala a jak ten Vlas se ztratil a taky se mi líbilo to zelený. A mami kup mi tu modelínu jak jsem měla tam s tou Veronikou v Praze."
Filip: "Jak jsme dělaly ty obrázky a to divadlo Vlas a Brada, nejvíc se mi líbil tučňák Michal."

Dřív a teď

18. dubna 2008 v 18:43 | Filip |  srovnáváme

Rallye Šumava v Plzni

18. dubna 2008 v 18:42
Já s tátou a holky jsme byli na RELLYE, ale holky tam moc dlouho nevydržely, hned odešly. Já s tátou jsme šli na start.
Potom jsme se dívli na veterány jak závodí. Potom jsme se koukali na normální. Šli jsme k tý největší zatáčce.
Konec.

Kde se courá?

18. dubna 2008 v 8:43 zkratky
Je už 18. dubna. A stromy už kvetou. Ale ráno jsem škrabala auto! A děti v zimních bundách a čepicích!

Florbal každou neděli v pět

16. dubna 2008 v 16:08 florbal
Po dnešní domluvě s Ing. Polákem ze Sport Palace Doubravka je v následujících týdnech rezervována hala každou neděli od pěti hodin odpoledne. Díky výborným vyjednávacím schopnostem budoucího trenéra Martina je možné půjčovat si hokejky zadarmo a sleva za pronájem činí 10 %. Pokud se osvědčíme, další jednání o výhodách budou následovat. Hurá!

Valerie z Kladrub v Plzni

15. dubna 2008 v 14:01 | Lucie
Valerie na svém blogu vše už napsala. Její blog je zde v odkazech. Takže jen doplnění:
Její syn Jáchym opravdu chvilku nepostojí, ale když se chce, LZE ho vyfotit i poměrně ostře. Zde je důkaz:
Valerie se snaží vyfotit ho nerozmazaně od té doby, co začal chodit. Zatím se jí to nepovedlo, ale vzhledem k tomu, že v podstatě nesundavá oko z hledáčku svého fotoaparátu, se jí to jistě brzy podaří. Důkaz:
Fotbal jsem v Borském parku skutečně hrála, v týmu s Petrem proti Filipovi a Jakubovi. Dokonce jsem dala gól. Jeden. Jednou jsem taky zahrála rukou, takže penalta, takže gól. Prohráli jsme 7:6. Kdyby se nestřílela ta penalta, jistě by to skončilo remízou. Byla to moje chyba!
Následující foto by mohlo být důkazem Filipovo a Jakubovo dlouholetého přátelství.
Ale včera, v pondělí, vlastně den poté, co jsem je vyfotila, se pohádali. Hráli fotbal na hřišti vedle hospody U kata, parta šesti kluků, Slovany proti Borům. Skončilo to tak, že na sebe všichni křičeli, jak jsou hrozní a nemožní. Petr byl pak chvilku nešťastný, že vyrostli. Když byli malí, byli rádi, že si pěkně v partě zakopou do míče. Teď už jsou jako dospělí. Říkal Petr.
No ale v neděli to bylo ještě prima. Viki si Valerii a Jáchyma dost oblíbila. Dokonce s nimi šla na procházku po parku. A se zájmem sledovala, jak se o takové dítě maminka stará. "Proč si Valerii neudělala hlavu?" Ptá se teď Viki.
Ivance to moc slušelo. Valerie jí zapomněla vyfotit, ačkoli s ní souhlasila, že sotva se dítě pozvrací, musí se honem rychle zase něčím nacpat. No asi jo. Přeci nebude o hladu! Říkala Valerie.
Byla to pěkná neděle. Dopoledne bylo v Plzni Rallye Šumava. Plzeň sice není na Šumavě, ale proč ne? Petr s Filipem se jako diváci zúčastnili a udělali pěknou řádku pěkných fotek. Filip je vybere a pak je sem sám dá. Říkal Filip.

Fanda Filda

12. dubna 2008 v 9:01 | Lucie
Filip se zbláznil do hokeje. Sleduje extraligu, fandí zrovna Karlovým Varům. Těžko říct, kde to pochytil, Petr to tedy taky občas jedním okem sleduje, ale ten je spíš na fotbal. Při posledním zápase, kdy Vary rozstřílely Slavii 8:2, jsem zrovna myla nádobí a rozbila jsem skoro osm kousků, když při každém gólu vítězů malej zařval jak blázen.
Ale on nesedí na gauči bedlivě sledujíc televizi. Běhá po pokoji s hokejkou, plácá s ní do míčku, dává góly mezi dvě nohy od židle a padá na zem. To jsou hrozný rány. Naštěstí je pán pod námi hluchý. Ani neví, jak to vyhrál. V lepším případě hraje nějakou hokejovou hru na počítači.
Pokud zrovna není v televizi hokej, tak Filda většinou sedí na židli a kreslí. To už není žádná novinka, dělá to od roka a půl. Ale v současný době kreslí jen takovéhle obrázky:
Nebo
A Viktorka je pravá holčička:

Technická poznámka!

11. dubna 2008 v 8:38
Tento víkend (resp. 13. 4.) odpadá florbal. Důvod: žádný volný termín v hale. Příští týden snad bude.

Kluci v akci

7. dubna 2008 v 17:51 florbal
Neděle podvečer. Prší. Sport Palace, Doubravka. Opět florbal. Tentokrát vysíláme tamtamy na všechny strany. A pozor, sešlo se tentokrát 14 kluků. Na fotkách bohužel dva chybí, přišli později - po focení. A ti kluci prostě nevydrží stát déle než tři čtyři vteřiny. V popředí fanynky. Potencionální nevěsty.
Prosím zúčastněné rodiče, aby si vybrali fotku a poslali mi vzkaz - mailovou adresu, zašlu ji či je v lepším rozlišení.
Jednička:
Dvojka:
Trojka:
Čtyřka (Fanynky nefandí, mají z toho srandu):
No i tuhle na přání zašlu, i do Prahy třeba...:

Houba v umění

7. dubna 2008 v 17:29 | Lucie |  tip na výlet
V neděli jsme jeli na výlet na Klenovou (kousek od Klatov), náš každoroční oblíbený výletní cíl. Teď nás tam zavedla výstava s názvem Houba v umění. Filip s Petrem jsou vášniví houbaři, jejich sezona ještě není, tak aspoň tohle. Některé obrazy a fotky byly pěkný, celkem to byla trochu slátanina. No ale zajímavá.
V Sýpce byla ještě výstava Cesta 2008 (přehlídka výtvarných oborů ZUŠ Plzeňského kraje), taky asi zajímavá, my to ale celé neviděli, byla také zrovna vernisáž, takže spousta lidí; utekli jsme.
Potkali jsme tam Milana Voráčka s klukama. Kluci s Filipem pak společně prozkoumali hrad. Taky byli na věži a tak.
Na samotné výstavě to s nimi bylo legrační. Šla jsem s nimi. Jeden objekt vypadal takhle: Taková skleněná asi houba s jakoby tunýlkama mířícíma dolů visela ze stropu dolů. Pod tím byl podstavec s hromádkou písku...
Prokop: Co to je?
Já: Písek...
Prokop: Ale proč je tu?
Já: No, to je umění.
Filip: Jak jako umění?
Já: No, to by mohly být jako výtrusy z týhle houby nahoře. Možná. To je můj výklad, ale můžeš si to vyložit sám jak chceš. To je právě umění.
Při druhém kolečku (výstavu jsme obešli dvakrát), když jdeme kolem popsaného objektu:
Filip: Jo, tady je to umění.
Prokop: Nó, protože výtrusy jsou umění...
Nevím proč jsem to vlastně nevyfotila. Vyfotila jsem je jinde:
Až na to, že jsem zřejmě chlapečky dost zmátla, to byl vydařený výlet. Až na to ještě, že Hynkovi se pak udělalo dost zle a teď je doma se spálou.
Taky jsem se zastavili v Klatovech. Kluci se šli podívat na mumie do Katakomb (to je jen pro silné povahy). Viki odmítla, tak jsme šly spolu do cukrárny na kafe a horké jablko. Viki taky odmítla zmrzlinu, že prý má rýmu! Asi bere rozum.

Klenová, před kapličkou na schodech

6. dubna 2008 v 13:56 | L + F |  srovnáváme
Klenová 29. 4. 2007
Klenová 5. 4. 2008

Prokop slavil narozeniny

6. dubna 2008 v 13:21 | Viki, Filip
Viki a Filip diktují:
Viki: Šli jsem k Voráčkům, Voráček Prokop měl dort.
Filip: Měl narozeniny.
Viki: Sekali jsme stromy!
Filip: Povídali jsme si. Potom jsem si hráli u Prokopa v pokoji.
Viki: A sekali jsme stromy!
Filip: A potom jsem dělali přehlídku strašidel. A potom jsme udělali divadlo.
Viki: A taky jsme snědli dort. A taky co?
Filip: Všichni říkali, že to je to nejhezčí divadlo, co jsme měli.
Viki: A taky všichni říkali, že to bylo hezký.
Filip: Jo a ještě napiš, že v tom divadle hrály Johanka s Vikinou.
Viki: A taky Fína.
Filip: Nene, ta ne.
Viki: Jojo, prosím! Jenom Jako!
Filip: Ne! Já byl dřevorubec.
Viki: Já dítě.
Filip: Moje dítě.

U kadeřnice

6. dubna 2008 v 13:04 | Lucie
Jedna má přítelkyně (nebudu psát která, ale ona ví, ona ví) zkritizovala, jak jsem ostříhala Viktorku. Petr zase občas poránu namáčel Filipovi hlavu, aby mu ty vlasy tak netrčely. Takže jsem ten den, kdy bylo fakt jaro (a my myslely, že už to tak bude spoň do léta) šli všichni k holiči. Bylo to asi minulé pondělí.
Filip před:
Filip poté:
Viki před:
Není to tak hrozné, Jano!
Viki po:
Spokojená???