Advent v Krumlově

18. prosince 2007 v 21:07 | Lucie
Ahoj Jano, tady jsou ty slíbené některé fotky z Krumlova, kde jsme byly, jestli si vzpomínáš, ten poslední víkend. Všechno, včetně cesty z Plzně přes Vimperk, kde jsme vysadily Filipa s Vikinkou, která plakala tentokrát obzvlášť srdceryvě, proběhlo t é m ě ř hladce. Cesta z Vimperka do Krumlova byla trošku strašidelná, sněžilo - a kdybychom neměly čelní sklo, padaly by nám vločky přímo do očí. Na silnici se tvořily ty sněhové jazyky. Tak už vím, co to je. Ale dojely jsme do cíle v půl šesté. Našly jsme hotel, ale poslaly nás ještě zaparkovat, což byla cesta skoro přes celé město (kvůli jednosměrkám). Dojít z parkoviště do hotelu byla hračka.
Ubytovali nás v pokoji 202. Dali nám vybrat z deseti menu večeři. Po večeři jsme se musely jít projít, jednak abychom vytrávily, jednak velké padající vločky na krásný Krumlov vybízely k romantické procházce. Já a Jana se nad takovými věcmi umíme opravdu rozplývat. Taky rády jíme a popíjíme kávu v útulných kavárničkách a hospůdkách. A to byl celkem ten plán, co jsme měly připravený na víkend v Krumlově. Ani jsme se nemusely domluvit. Cítily jsme to stejně. Chodit těmi uličkami, občas do nějakého toho malého vánočně vyzdobeného obchodu, někdy koupit nějaký dárek, a když nám bude zima, zalézt si ke stolku se svíčkou a koukat na to z okna z té kavárny apod. Tak ty fotky:
Sněží!!! (V pozadí zámecká věž.)
V tomhle baráku jsem bydlely (Hotel Dvořák). Vevnitř to vypadalo takhle:
A tuhle šlajsnu jsme s Janou a Filípkem a Veronikou a Míšou a s jejich dětmi sjeli v létě 2006. Tehdy ovšem bylo v Českém Krumlově asi tak stokrát víc lidí než o třetím adventním víkendu.
Právě jsem si koupila nové rukavice! Červené!
Tohle je zrcadlo, které měl ve své pracovně Egon Schiele. Teď je vystavené v Egon Schiele Art Centru.
V sobotu večer jsme šli divadelní kavárny Antré na koncert pražské kapely Blue Brothers. Odpoledne jsme šly totiž náhodou kolem, všimly jsme si plakátu a bylo rozhodnuto. A dobře jsme udělaly: to byl tak krásný zážitek, dokonce jsem i tancovala a nemusela jsem se předtím přiopít!
Takže jsme si to užily, ale zas tak hladce to neproběhlo. Nechala jsem totiž od pátku do neděle svítit to vnitřní světýlko v autě, což vyšťavilo baterku. Takže jsme nenastartovaly.
Naštěstí jsem to telefonicky konzultovala s Petrem a naším servismanem panem Mádrem, ti mě střídavě radili a uklidňovali. Jana pak sehnala pána, který sehnal pána, který měl nabíječku. Pak jsme už jen seděly v hospodě a čekaly jsme, až se to nabije.
Děkujeme pánům Kyselovi a Balabánovi!!!!
A jelo se domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama