Listopad 2007

Kapříci chtějí zůstat v rybníku

20. listopadu 2007 v 19:03 | Filip, Lucie
Jeli jsme na výlov rybníku. moc dlouho sme tam nebyli. vůbec se mi to nelíbilo teda. Napsal Filip. Na to, jak rybáři tahali z vody sítě plné mrskajících kaprů, se obě děti dívaly všelijak. Dlouho jsem parkovala, pak jsme šli asi kilometr rozbahněnou cestou, u vypuštěného rybníka jsme postáli asi pět minut a šlo se zpátky.
Filip se mi svěřil, že si vzpomněl na Nema, jak ho chytili do síťky a odvezli na člunu od táty pryč. To by těm kaprům nepřál.
L: A co si dáš na vánoce k večeři? Vždycky ti kapr chutnal?
F: Do tý doby na to doufám zapomenu.
Mně se tedy líbila celkově pošmourná podzimní atmosféra. Škoda, že jsme se nedostali blíž k tomu bahnu.
Na zpáteční cestě jsme se aspoň stavili na čaj u Komaňských ve Zruči, což bylo moc příjemné.

Vláčky ve Vrčeni

20. listopadu 2007 v 18:39 | Lucie |  tip na výlet
Ten víkend, co byl už před více než týdnem, celý propršel. Koukali jsme z okna a přemýšleli, co podniknem. Až Petr, který měl v sobotu něco na práci, navrhl: Tak jeďte do Vrčně na vláčky! Děti zakřičely jóóó, čímž to bylo daný.
Zavolali jsme Jelínkům, jestli pojedou s námi, oni že jo, tak se jelo.
Ve Vrčeni (takhle je to podle vrčeňského obyvatele K. Neckáře prý správně) bydlí pán, který má na půdě postavené kolejiště se všemi těmi serepetičkami k tomu, co baví kluky. Pravda, holky koukaly hlavně na kočku. Výklad byl taky, slabou hoďku a půl. Holt nadšenec. Filip a Jakub jsou taky nadšenci, pozorovali, ptali se, řídili...
Potom jsme se stavili v Zahrádce v hospůdce s hořícím ohýnkem v krbových kamnech, hmmm...ani nevadil ten déšť...

Viki slavila dvakrát

12. listopadu 2007 v 17:28
4. 11. Viktorka oslavila své čtvrté narozeniny. Měli jsme rodinnou oslavu doma. Viki dostala spoustu dárků, které si přála, třeba brusle, i dárků, které si nepřála, třeba šálu a čepici. Největší úspěch ovšem měl dárek od Veroniky (tety), která jí poslala dětské dívčí šminky (neboli holkyčí malovátka) a sponky. Nosila je i do školky a týden s nimi musela spát. Říkala jsem jí, že se musí odlíčit, jinak se jí prohloubí vrásky, a ona na to: Já mám krásné vlásky!
Na čtyři tedy nevypadá...
A čepice se jí nakonec taky líbila...
Týden nato si Viki a taky její kamarádky prosadily ještě jednou oslavu - s holkama. Takže ještě jeden dort, jedno sfoukávání a hlavně! Další dárky!

V Praze

11. listopadu 2007 v 10:28
Veronika, sestra, mě pozvala na oslavu svých narozenin! Jela jsem sama, bez svých tří, do Prahy! Jako dárek jsem vezla, vlakem, čokoládový dort, který ale v cukrárně udělali malý namísto středního. Všem chutnal. Bylo ho málo. Naštěstí Veronika udělala spoustu jiného úžasného nesladkého obžerstvení...
Dozvěděla jsem se, ře můj synovec (vpravo) vyhrál třetí místo v soutěži masek na Halloweenu. Jeho maska vzbudila na oslavě veliký ohlas.
Tohle je Míša (vlevo), která vypadá skoro úplně stejně jako Tomáš (vpravo dole):
Ostatní (dole) vypadaly (samé už jen ženy) celkem normálně, povídalo se, diskutovalo až překřikovalo.
Druhý den, v sobotu, jsme jen já se sestrou šly na podzimní procházku Prahou... Bylo to moc hezký. Došly jsme až do Louvru! (Z Malostraňáku...)
Veronice to ten den MOC a MOC slušelo. Přitom KOLIK jí je let! POŘÁD je o tolik starší než já, a přitom to není VUBEC poznat!
Na závěr sobotního dopoledne jsme zašly do kavárny Louvre na snídani. To se nám líbili nejvíc. Daly
jsme si několik káv a snídaní. Pak mě Veronika doprovodila na vlak a šla se domů vyspat....