Náročný výlet

29. října 2007 v 11:03 | Lucie |  tip na výlet
Přátelé z práce vyrazili na víkend na Horskou Kvildu. Že si trochu odpočinou. Já již ve čtvrtek jela s dětmi k babičce do Vimperka. Že si odpočinu.
V sobotu jsem vzala auto a jela jsem z Vimperka na H. K., že s nimi podniknu výlet, že zdoláme nějakou tu náročnou šumavskou trasu. Náročnost spočívala hlavně ve spoustě sněhu, s kterým málokdo počítal. A v mlze, tak husté, že by se dala krájet. Vlastně jsme kolikrát ani nevěděli, kam jdeme.
Před výpravou jsme ale byli všichni plni optimismu.
Potom jsme vyrazili, pomalu, aby nás Šárka, která potřebovala na přípravu trochu víc času, mohla dohnat. Nešla a nešla. Telefonovala a pak ani netelefonovala, mysleli jsme, že se vrátila...
"Šárko, pojď...jdeme pomalu...brzy nás dohoníš..."
Dohnala nás až u Vydry, někde dole (my nevěděli, kde jsme) a možná si ani nevšimla, že ve Vydře nejen že nejsou vydry, ale že místo vody v ní teče černé pivo.
Dokonce v ní ti Šumaváci mají tzv. obří hrnce (neboli ivorze), v kterých asi to pivo vaří.
"Já tam určitě spadnu..."
Došli jsme na Turnerovu chatu, která nás mile překvapila: nejdřív tím, že byla vůbec otevřená, protože Dana nás strašila, že bude zavřená. Potom tím, že v narvaném "uvnitř" se uvolnil stůl - zrovna tak pro nás. Taky tam měli krb, ve kterém hořel oheň, ten hořel ještě taky z druhé strany komína v krbových kamnech. Krása! Bylo tam útulně a teplo. Jitka mě vyfotila, jak jím zvěřinový guláš v chlebu. Ostatní se nechtěli zřejmě nechat zaskočit a dali si smažáka. Ještě jsme zvládli závin a kafe, ovšem až na Jitku, která drží tajli. Pak ale nezbývalo, než se vydat na další cestu. Všichni tušili, že to nebude lehké. Čekali nás téměř 4 kilometry stoupání na Zhůří.
"Jitko, buď zticha! Slyšíš? To TICHO???"
"Kdepak ty ptáčku hníííízdo máš!?" zpívala Dana. Byla šťastná.
Nejnáročnější byl poslední úsek. Brodili jsme se sněhem, přelézali polomy a podlézali vyvrácené kořeny. Zkratka, kterou jsme vyčetli z mapy, byla naštěstí správná, nezabloudili jsme. Mokří a špinaví jsme dorazili na základnu "Výhledy".
Po výpravě
A nohy (za povšimnutí stojí zejména Láďovy střevíce):
Nahoře ale dobrý:
Unavení, ale šťastní.
Jak dopadli večer s těmi deseti litry vína, to už nevím. Čekám kopec komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dannina Dannina | E-mail | 13. listopadu 2007 v 20:06 | Reagovat

Ty "střevíce" si měli vzít všichni... Protože pak by je možná Šárka se zvířecí čepicí na hlavě a zuřivým výrazem v obličeji dokázala dohonit. Tak příště. Bez střevíců, 22 litrů vína a boudy plné hasičů už nikdy na Šumavu nevyrazíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama